Společnost Vodafone Czech Republic získala v roce 2018 cenu TOP Odpovědná firma v diverzitě, a to ve zlatém pásmu za program Pilíř LGBT, nevidíme svět černobíle.

 Ve firmě Vodafone chtějí, aby se lidé u nich cítili dobře bez ohledu na věk, pohlaví, sexuální orientaci či identitu nebo specifické potřeby. Diverzitu a otevřenost komunikuje firma Vodafone interně i ve svých náborových kampaních. Zaměřuje se na podporu všech skupin, jako jsou například:

Ženy, rodiče, lidé všech generací, handicapovaní a LGBT. Firma je signatářem Charty diverzity a v rámci své firemní kultury a strategie prosazuje diverzitu a inkluzi.  Samozřejmostí pro diverzitní přístup jsou stejné podmínky a benefity pro LGBT kolegy a kolegyně a duhové rodiny. To se týká samozřejmě i flexibilních benefitů, které má firma zavedeny.

Firma pořádá přednášky pro zaměstnance, podporuje aktivity zaměstnanecké skupiny a spolupráci s poradnou sbarvouven.cz. Do sbírky pro poradnu se zapojilo přes 200 zaměstnanců. Je jedním z aktivních členů Pride Business Fora. Firma veřejně podporuje manželství pro stejnopohlavní páry a kampaň Jsme fér. (volně citováno z: http://www.odpovednefirmy.cz/cena-top/galerie-uspesnych-1/brozury-a-vysledky.html).

Vodafone například podporuje rodiče způsobem, že pokud se vrátí z rodičovské dovolené po půl roce, zkrátí jim úvazek na ¾ současně zachovává celou původní mzdu. Půl roku po návratu do zaměstnání navíc Vodafone rodičům dorovnává rozdíl mezi mzdou ve Vodafonu a finanční podporou od státu za prvních 16 týdnů mateřské dovolené. Tatínkové, získávají po narození dítěte 10 dnů volno, aby mohli první dny po narození dítěte být společně s rodinou.

Zaměstnanecké benefity hrají v HR strategii Vodafonu důležitou roli. Rodičům i většině ostatních zaměstnanců, jimž to náplň jejich práce umožňuje, vychází Vodafone vstříc také prostřednictvím režimu Flexi Office, díky kterému mohou pracovat odkudkoli, nikoliv pouze z kanceláře. Tento model velmi pomáhá při skloubení osobního a pracovního života i bez ohledu na to, zda má zaměstnanec děti. Všechny výše zmíněné benefity umožnuje společnost Vodafone Group po celém světě.